Chata
Domy

Znížená cena - Vidiecka 175 r. chalupa v obci Melčice - Lieskové, 1494m2

Cena:
50 000,00 €
Kraj: Trenčiansky kraj
Okres: Trenčín
Obec: Melčice-Lieskové
Ulica: Melčice-Lieskové
Kategória: Domy a vily
 
Stav objektu: čiastočná rekonštrukcia
Podlahová plocha: 1494 m2
Plocha pozemku: 1494 m2
Energ. certifikát: neuvedené
Balkón: nie
Loggia: nie
Terasa: nie
Druh parkovania: vyhradené parkovanie
ID inzerátu: 171
  

Popis nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj peknú vidiecku usadlosť v obci Melčice - Lieskové, vzdialenú len 10 min od Trenčína, Nového Mesta nad Váhom a rekreačnej oblasti Zelená Voda, diaľničného privádzača cca 12 km, z Bratislavy cca 110 km.
História domu sa datuje približne k polovici 18 storočia, kde na pôvodnom mieste vznikalo osadenstvo poľnohospodárov s chovom zvierat a vodným mlynom. Aktuálne sa zachovali dve pôvodné chalupy a základy z mlyna.
Chalúpka postavená na prevažne rovinatom pozemku s výmerou 1494m2, elektrina, kopaná 19m studňa, žumpa, stodola, hospodárska miestnosti, suché WC a ovocný sad.
Samotný dom postavený zo surovej tehly na kvalitných základoch z kameňa, krásne priznané drevene stropy, keramická pec na tuhé palivo s pecou na chlieb, drevené kastlové okná a viacero dobového zariadenia. Pôvodná časť domu sa skladá z dvoch izieb, kuchynskej časti, a miestnosti ktorá je vodorovne predelená na pivničnú časť a odkladaciu miestnosť. Pôvodný majitelia pri rekonštrukcii strechy pristavila verandu - gánok a vytvorili tak podlhovastú chodbu.
Za obytnou časťou domu sa nachádza historický murovaný chliev s dômyselným vybetónovaným systémom odtoku močiek do žumpy, válovmi a taktiež priznanými drevenými stropmi. V zadnej časti je drevený chliev, ktorý pôvodne slúžil na chov drobných domácich zvierat s taktiež betónovým spádovaním pod celou konštrukciou ,,chovánku“ do žumpy.
Za dom sa nachádza krásna pôvodná stodola z nabíjanice, drevených tesaných trámov na základoch z kameňa, ktorá slúžila na ustajnenie koňa, uskladnenie sena a náradia.
Na pozemku sa nachádza viacero ovocných stromov s možnosťou chovu zvierat, pestovania plodín, je možnosť sfunkčniť pôvodný rozvod vody z potoka, ktorý je za pozemkom. Keďže sa jedná o okrajovú časť obce, tak za pozemkom sú polia kde je možné tráviť čas napr. na koni. Nehnuteľnosť pre nového majiteľa ponúka širokú možnosť využitia či už na prácu a vrátenie sa k pôvodnému štýlu života, alebo chalupárčenie prípadné trvalé bývanie.
Neďaleko zástavka SAD pár min. chôdze, v obci sa nachádza základná občianska vybavenosť. Cca 10 min autom sa nachádza okresné a aj krajské mesto ktoré poskytujú kompletnú obč. vybavenosť. V okolí pekná príroda, veľa lesov, Beckovský hrad, možnosť turistiky a trávenie voľných chvíľ s rodinou a priateľmi.

Uvedená cena nehnuteľnosti, zahŕňa kompletné služby realitnej spoločnosti.

V prípade záujmu o obhliadku, alebo bližšie informácie, nás neváhajte kontaktovať.

Pre bližšie informácie kontaktuje makléra:

makler
Tomáš Pekarovič
0905 180 435
pekarovic-ZVNC-domum.sk

Kontaktný formulár:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.